Cheminis tvirtinimas ir sandarinimas. ESSVE technologijos

Cheminis tvirtinimas ir sandarinimas. ESSVE technologijos

Skandinavijos tvirtinimo sprendimų kompanija ESSVE rinkai siūlo ne tik tradicinius, bet ir cheminius tvirtinimo bei sandarinimo sprendimus. Inovatyvios chemijos inžinerijos technologijos leidžia pasiūlyti išskirtinius sprendimus atšiauriam Skandinavijos ir Baltijos šalių klimatui. Straipsnyje pristatoma – ką naujo ir pažangaus Lietuvos statybos profesionalams siūlo ESSVE?

 „Skystos vinys“ ir modifikuoto silano klijai

„Skystos vinys“ gaminamos skiediklio pagrindu, kuris yra agresyvus aplinkai ir kenksmingas žmogui. Skiediklis netinkamas darbui „jautriose“ aplinkose, pavyzdžiui montuojant putų polistirolą, tvirtinant prie dažytų paviršių, klijuojant veidrodžius.

Modifikuoti silano klijai buvo sukurti ir pradėti eksploatuoti Japonijoje 20 am. 80-aisiais. Modifikuoti silanai yra vieno komponento klijai, kurie reaguoja ir tvirtėja veikiant drėgmei, išgarinimo procese vykstant polikondensacijai.

Modifikuotas silanas gali būti naudojamas esant 30-95% drėgmei, nes, skirtingai nei poliuretanas, neišskiria CO2 ar lakiųjų junginių, kurie gali sukelti klijų burbuliavimą, mažinantį mechanines ir lipnumo savybes.

ESSVE montažiniai klijai – serija ESS TACK

ESSVE gamintojo pasididžiavimas – MS Polimero klijai – ESS TACK serija. ESS TACK limpa prie visko: akmens, medžio, metalo, gipso, laminato, stiklo ir stiklo pluošto, tankios ir porėtos medžiagos. Gali būti naudojami tiek žiemą, tiek vasarą, tiek viduje, tiek lauke, kietėja po vandeniu, atsparūs sūriam vandeniui, nebijo neigiamos temperatūros.

Tarnauja mažiausiai 20 metų,  ekologiški, paslankūs, atsparūs senėjimui, nepažeidžia medžiagos, užpildo, sandarina, klijuoja, išlygina, kietėdami nesusitraukia. Pagrindinės montažinių klijų charakteristikos, tai pirminis ir galutinis sukibimas. Stipriausių ESSVE statybinių montažinių klijų ESS TACK XTRM momentinis sukibimas iki 500kg, O ESS TACK PRO1 galutinis sukibimas net – 27t/m².

ESSVE ESS TACK statybinių montažinių klijų rūšys ir savybės:

ESSVE montažinių klijų įvairovė

ESSVE pažangių montažinių klijų asortimentas neapsiriboja išvardintais. Gamintojas siūlo ekologiškus, vandens pagrindo montažinius klijus vidaus darbams arba vietose, kuriose nėra klimatinio poveikio ir vėjo – Montagelim ECO. Tinka medžiui, medžio drožlių plokštėms, betonui, gipsui, akytam plastikui, įvairioms detalėms (apvadams, grindjuostėms, kt.) ir panelėms. Džiūsta greitai, o išdžiūvę sukuria permatomą siūlę. Sukietėjęs produktas yra atsparus klimatiniam poveikiui ir vandeniui.

Geriausi rezultatai pasiekiami dirbant su traukiančiais/absorbuojančiais paviršiais, todėl nerekomenduojama naudoti metalui ir stiklui. Darbas su jais nekenksmingas sveikatai ir patogus, dar nesukietėjusius ir ne vietoje išspaustus klijus lengva nuvalyti drėgnos šluostės pagalba, nepaliekant jokių pėdsakų.

Vidaus darbams skirti montažiniai ESSVE klijai Montagelim ECO PRO – pasižymi momentine fiksacija. Tinka daugeliui montavimo užduočių: sienų paneliams, plokštėms, langams ir apdailos detalėms, porėtam plastikui, vidinėms palangėms. Pasižymi didžiausia tiesiogine keliamąja galia (momentinis sukibimas 180 kg/m²) iš rinkoje sutinkamų vandens pagrindu pagamintų montažinių klijų. Gerai veikia ir lauke, jei prieš patirdamas lietaus ar žemos temperatūros poveikį produktas spėja išdžiūti.

ESSVE gali pasigirti, specialiai didelėms apkrovoms sukurtais, montažiniais klijais Montagelim PRO. Šie klijai pasižymi itin didele sukibimo ir laikymo jėga.  Montagelim PRO išskirtiniai dar ir tuo, kad yra sertifikuoti naudojimui maisto pramonėje.

Geriausias pasirinkimas minusinėje temperatūroje, atšiauriausiomis sąlygomis – montažiniai klijai Montagelim ORIGINAL, kurių sudėtyje yra tirpiklių, todėl produktas funkcionuoja bet kokiu ekstremaliu oru. Išdžiūvęs suformuoja stiprią, užpildančią plyšius, sandarinančią ir palyginus kietą klijų siūlę. Klijuojant kontaktiniu principu klijai limpa iš karto. Tai gali būti privalumas tam tikrose situacijose.

Montažiniai klijai Montagelim UNIVERSAL turi panašias savybes kaip ir ESS TACK serijos klijai, kainos atžvilgiu – pigesni, yra paslankūs, sandarinantys ir užpildantys, klijuoja: medį, akmenį, betoną, metalą, drožles, gipsą ir akytą plastiką, detales ir panelius.

Greitai kietėjantys Stenlim PRO ir Stenlim GEL gali pakeisti skiedinį, skirti naudoti tiek viduje, tiek lauke: akmens, mūro, betono, medžio, metalo, gipso, akyto plastiko ir kt. tvirtinimui. Yra putų – PRO ir gelio – GEL pavidalu. Labai stiprūs ir elastingi, užpildantys ir 100% nepraleidžiantys vandens. Palyginus su ESS TACK serijos klijais, kurie sukietėję išlieka elastingi, gali išsitempti net iki 500%, netrupa, atlaiko vibracijas, Stenlim PRO ir Stenlim GEL sukietėję pavirsta, tarytum, „kaulu“. GEL klijai pasižymi nevarvančia bei nelašančia konsistencija, todėl puikiai tinka ir sienų bei stogo montavimo darbams. PRO itin greitai veikia su ESSVE aktyvatoriumi. Akmens klijus PRO galima naudoti iki -10°C, o akmens klijus GEL iki 0°C temperatūroje. Su ESSVE aktyvatoriumi galima dirbti ir iki -18°C temperatūroje. Taigi galima sakyti visus metus.

Akrilo hermetikas. Nauja ESSVE akrilo formulė

Statybų rinka jau senai stokojo kokybiškų hermetikų. Tam, kad hermetikai būtų elastingi, pramonė naudoja plastifikatorius, kurie su laiku išgaruoja, o hermetikas praranda elastingumą ir geltonuoja. Tikriausiai pastebėjote, kad kai kurie plastikai, pavyzdžiui plastikiniai lauko baldai, 2 – 3 metų bėgyje keičia savo pradines charakteristikas, trūkinėja, trupa, lūžta ir keičia spalvą. Tai rodo, kad jų gamyboje buvo naudojamas plastifikatorius. Ši plastifikatorių savybė kenkia ir pastatams, pavyzdžiui plastifikatoriaus geltonumas matomas net ant nudažytos sienos, jei jai hermetizuoti buvo naudojamas hermetikas su plastifikatoriumi.

ESSVE hermetikai pagaminti naudojant pažangesnę technologiją, elastingumui išgauti naudojami ne plastifikatoriai, o speciali akrilo formulė, garantuojanti hermetiko savybių nepakitimą ir didesnį elastingumą. ESSVE akrilo hermetikai būna: 5%, 10%, 15% ir 25% elastingumo, tuo tarpu konkurentai gali pasiūlyti iki 12,5 %.  ESSVE akrilo hermetikai yra kelių spalvų: pilki, antracito, juodi. Nors ir būdami vandens pagrindo, akrilo hermetikai gali būti kurį laiką sandėliuojami iki -10°C.

ESSVE akrilo hermetiko rūšys:

  • AKRYL FLEX 25%;
  • AKRYL FLEX 15%;
  • AKRYL FLEX 10 %;
  • AKRYL FLEX 5 %.

ESSVE hermetikai

ESSVE hermetikai pranašesni nei paprasti silikono hermetikai. Hermetizuojant šiltose ir drėgnose patalpose kyla pelėsio rizika. Silikoninio hermetiko sudėtyje yra specialūs priedai, stabdantys pelėsio atsiradimą. Šie priedai nėra ekologiški, be to, su laiku išgaruoja. Hibridinio hermetiko terpė mažiau jautresnė pelėsio atsiradimui. Paprasto silikoninio hermetiko negalima dažyti, o hibridinis gali būti dažomas. Hibridinį hermetiką galima naudoti tiek vidaus, tiek lauko sąlygomis, o sandėliuojamas jis gali būti net -10°C temperatūroje. ESSVE išskiria dvi hermetikų rūšis: statybinį ir universalų.

Statybinis hermetikas BYGG FOG FASAD yra labai minkštas, elastingas, priima visas medžiagos, su kuria kontaktuoja deformacijas. Jo pagrindas MS polimeras, todėl šis užpildas neturi skiediklių ir organinių junginių, gali būti purškiamas ant drėgnų paviršių, dažomas, yra atsparus UV spinduliams. Fiksuoja, sandarina, nebijo smūgių ir vibracijos. Išlaiko savybes nepaisant didelių ir greitų temperatūros svyravimų bei medžiagų judėjimo. Tinka statyboms, drėgnoms patalpoms, pramonei, automobiliams ir laivams.

tvirtinimas, sandarinimas, ESSVE, Acryl Flex

Statybinis silikono pagrindo hermetikas BYGG FOG FASAD/GLAS atsparus klimatiniam poveikiui, išlieka elastingas ir žemesnėje temperatūroje. Tinka fasadams, statybiniams elementams, langams, durims, vamzdžiams, statyboms ir perėjimams.

Universalus hermetikas, statybinis užpildas BYGG FOG VATRUM (senasis produkto pavadinimas – UNIVERSAL FOG PRO) – vienas hermetikas visoms situacijoms, alternatyva sanitariniam silikonui – fiksuoja, sandarina, nebijo smūgių ir vibracijos, elastingas, vidutinio minkštumo, apdorotas nuo pelėsio saugančiomis priemonėmis, nebijo šalčio, kietėja po vandeniu, nepraleidžia vandens, galima dažyti neišdžiūvusį. Išlaiko savybes nepaisant didelių ir greitų temperatūros svyravimų bei medžiagų judėjimo. Tinka statyboms, drėgnoms patalpoms, pramonei, automobiliams ir laivams.

Universalus hermetikas, statybinis grindų užpildas BYGG FOG GOLV (senasis produkto pavadinimas – UNIVERSAL FOG MULTI) – kietesnis, atsparesnis mechaniniam poveikiui ir elastingesnis, tinka grindims, išėmoms, pramonei, statyboms ir kėbulo darbams. Elastingumas garantuoja medžiagos vientisumą esant „vaikščiojimams“.

Universalus sanitarinis silikono hermetikas SILIKON VATRUM (senasis produkto pavadinimas – UNIVERSAL FOG SILIKON) – lengvai naudojamas ir atsparus klimatiniam poveikiui, nepraleidžiantis vandens, elastingas, negalima dažyti, apdorotas nuo pelėsio saugančiomis priemonėmis, atsparus šalčiui, nestipraus kvapo. Tinka drėgnoms patalpoms (vonios kambariui ir pan.), statyboms, langams, durims ir vamzdžiams.

Smulkiems sandarinimo darbams itin tinka palengvintos sudėties (1l = 500 gr.) siūlių glaistas FOGSPACKEL, dar vadinamas „pirmosios pagalbos vaistinėle“, ypatingas tuo, kad neįsėda, neįdumba, tad po vienkartinio užtepimo, praėjus 20-30 min. galima šlifuoti ir dažyti.

Hermetikai stogo darbams

Universalus užpildas ALLVADER (angl. all weather) gali būti naudojams esant -10°C temperatūrai, lyjant, ant drėgno paviršiaus ir netgi vandenyje. Šio užpildo pagrindas – skiediklis, kuris išstumia vandenį. Ypač tinka ir argumentuotai pamėgtas stogdengių, montuojant stogo ir lietaus nuvedimo sistemas.

Kitas stogui skirtas hermetikas BYGGFOG TAK (senasis produkto pavadinimas – TAK FOG) – skirtas bituminiams stogams, čerpelių ir prilydomiems. BYGGFOG TAK pagrindas – bitumas su stiklo audinio pluoštu.

Garo izoliacinės plėvelės montavimui skirta speciali žalios spalvos mastika BYGG PLAST, ypač tinkama kuomet plėvelė yra montuojama su užlaida, perdengiant vieną sluoksnį kitu. Mastikos spalva leidžia pastebėti ir išvengti tarpų, yra pigesnė nei šiam darbui skirta lipni juosta.

ESSVE poliuretano putos

ESSVE poliuretano putos pranašesnės už analogus tuo, kad jų plėtimasis yra prognozuojamas, taip darbai atliekami tiksliau, taupomas laikas ir neprireikia papildomų darbų (sudžiūvusių putų pjaustymo), išvengiama putų pereikvojimo.

ESSVE poliuretano putų asortimentas:

  • GUNFOAM 365 – tinka visiems metų laikams, nebrangios;
  • PRO – tikslus dozavimas, mažesnė plėtimosi jėga, itin greit kietėja naudojant aktyvatorių;
  • FLEX PRO – palaiko iki 20% konstrukcijos „vaikščiojimą“, todėl itin tinkamos medinių langų montavimui (violetinės spalvos);
  • ECO PRO – sudėtyje nėra izocionatų, ekologiškos, švelnios, minkštos, elastingos, brangesnės. Populiarios tarp rangovų dirbančių Švedijos rinkoje.