Priešgaisrinis-kabelių-sandarinimas-SGD-terminale.-FireSeal-Flex-D_Featured-image_ESSVE_BB-Tools-Lietuva_essve

Priešgaisrinis kabelių sandarinimas SGD terminale. FireSeal Flex-D

Suskystintų gamtinių dujų (sutr. – SGD) terminalas – tai pirmasis terminalas Baltijos šalyse, kurį sudaro SGD laivas-saugykla, krantinė bei dujotiekio atšaka. Terminalas, esantis Kuršių mariose, taps alternatyva vamzdynui, kuriuo šiuo metu importuojamos dujos iš Rusijos. Į terminalą dujos bus tiekiamos laivais-dujovežiais. Kadangi pats terminalas buvo statomas ant vandens kilo klausimas, kaip turi būti užsandarintos kabelių angos?

Kabelių angų sandarinimo problemos uosto infrastruktūros objektuose

Kaip ir kiekviena pramoniniame objekte, taip ir SGD terminale, inžinieriai susidūrė su kabelių įvadų sandarinimo problema. Kabelių srautas pramoniniuose objektuose yra pakankamai didelis. Kabeliai išskirstomi į atskiras kabelių konstrukcijas, angos jų įvedimui į pastatus susidaro pakankamai didelės. Angos išpjaunamos įvairiose sienose: blokelių mūro sienose, daugiasluoksnėse plokštėse, dalis šių angų yra išorinėse statinių sienose. Natūraliai kyla klausimai: ar reikalingi papildomi reikalavimai  sandarinimui, tokie, kaip: hidroizoliacinės savybės, temperatūrinis atsparumas, kokias sandarinimo sistemas taikyti skirtingų konstrukcijų sienose ir t.t.?

angos

 Kabelių įvadų angos SGD terminalo inžinerinių statinių daugiasluoksnių plokščių išorinėse sienose. Nuotr. © NRG Site, UAB

Priešgaisrinis kabelių sandarinimas SGD terminale – FireSeal Flex-D 

„Iškilus šiems klausimas SGD terminale, buvo ieškomas rangovas, kuris gali susipažinęs su esama situacija objekte, pasiūlyti racionalius sprendimus bei pagrįsti jų patikimumą atitinkamais atitikties įvertinimo dokumentais“ – pažymėjo SIA „Olimps“ elektros dalies projekto vadovas Paulius Daukas.“Šiuo atveju į mūsų užklausimą žaibiškai sureagavo kompanijos B&B Tools Lietuva projektų vadovas Dmitrij Lukinych, kuris pasiūlė priešgaisrinio ir hermetinio kabelių angų sandarinimo sprendimą FireSeal Flex-D“.

Gavus paklausimą iš SGD projekto inžinierių dėl kabelių sandarinimo sprendimo terminalo infrastruktūros statiniuose, klausimų nekilo, optimaliausias sprendimas – FireSeal Flex-D. Ši sistema visame pasaulyje naudojama tiek laivuose, tiek uosto bei naftos gavybos pramonės infrastruktūros objektuose.

Sandarinimo sistema FireSeal Flex-D sistema yra skirta ne tik gaisrinių skyrių izoliavimui, tačiau pasižymi ir atsparumu vandens slėgiui bei pagal ETAG 026  reikalavimus užtikrina hermetiškumą esant vandens slėgiui iki 250kPa. Temperatūrinis sandarinimo sistemos eksploatacijos sąlygų režimas: nuo -65 iki +250 °C. Sistema labai lengvai montuojama, būtina tik gerai suprasti gaisrinės saugos ir hermetiškumo užtikrinimo principus. Šią sistemą dažniausiai objekte montuoja patys inžinerinių sistemų montuotojai, po mūsų įmonės pravestų apmokymų.

Lietuvoje priešgaisrinė sandarinimo sistema FireSeal Flex-D sumontuota:

 • Lietuvos elektrinėje Elektrėnuose;
 • Vilniaus ir Kauno šiluminėse elektrinėse;
 • AB „Orlen Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje;
 • PET žaliavos gamykloje Orion Global Pet, Klaipėdoje;
 • biodyzelino gamykloje Mestila, Klaipėdoje;
 • viešbutyje Reval Hotel, Kaune;
 • baseine Vichy park, Vilniuje bei daugelyje kitų objektų.

Priešgaisrinis sandarinimas su FireSeal Flex-D. Komponentai

Priešgaisrinė sandarinimo sistema FireSeal Flex-D sudaryta iš šių komponentų:

 • priešgaisrinė hermetinė silikoninė mastika FireStop Sealant 3000;
 • akmens vatos plokštės padengtos priešgaisrine silikonine danga;

akmens vatos pluoštas D-24B.
Tinkamai suprojektavus komunikacinių angų įrengimą, šios sistemos pagalba galima patikimai užtikrinti tiek atsparumo ugniai, tiek hidroizoliacinius reikalavimus bei užtikrinti palyginti nedideles finansines sąnaudas, lyginant su kitomis hermetinio sandarinimo technologijomis. Sistema FireSeal Flex-D sertifikuota ir Lietuvoje: sertifikato Nr. GTC 100548.

 • Mūsų kompanija taip pat gali pasiūlyti ir kitas priešgaisrinio sandarinimo sistemas:
 • Fireseal FS 400, akrilo pagrindo mastika, skirta mažų komunikacinių angų sandarinimui;
 • FS-Universal, priešgaisriniais dažais padengtos akmens vatos sistema, didelių angų sandarinimui.

Techninė specifikacija FireSeal Flex-D

Priešgaisrinis kabelių sandarinimas