Essve FireSeal Flex D

Komunikacinių angų sandarinimas. Hermetiškumas bei atsparumas ugniai

Tiek pramoniniai, tiek komerciniai šiuolaikiniai statiniai yra apraizgyti komunikacinėmis inžinerinėmis sistemomis. Tiesiant šias komunikacijas yra kertamos statinio konstrukcijos, tam tikslui yra iškertamos angos ir pravedami: kabeliai, šynos, vamzdžiai, ortakiai, kanalai ir planuojamas jų sandarinimas. Dalis šių komunikacinių angų yra įrengiama drėgnose patalpose arba išorinėse statinio konstrukcijose. Kaip teisingai užsandarinti šias angas? Kaip šios sistemos projektuojamos? Kada prasideda sandarinimo procesas ir kokias technologijas naudoti?

Komunikacinių angų sandarinimas. Problemos ir aktualijos

Nuolat lankantis pramonės įmonėse bei statomuose komerciniuose ar kitos paskirties objektuose pastebime projektuotojų, rangovų bei užsakovų dėmesio trūkumą komunikacinių angų sandarinimo klausimas. Šis klausimas yra keliamas ir pradedamas spręsti dažnai per vėlai, kadangi komunikacinių angų sandarinimas dažnai atrodo nereikšmingas ir nesvarbus. Gavę tokius paklausimus mes, priešgaisrinių sandarinimo sistemų specialistai, dažnai nebegalime pasiūlyti ekonomiškų sprendimų, kaip tinkamai užsandarinti šias angas, kadangi jau esame apriboti iškirstų per didelių ar netinkamų angų, neteisingai pravestų komunikacijų. Kartais tiesiog nepaliekama vietos fiziškai prieiti ir sumontuoti tinkamą technologiją. Tokiu atveju prasideda sandarinimo technologijų kūrimas buriant iš kavos tirščių ar pasitelkiant kitus liaudies kūrėjų metodus, tačiau ar šie sandarinimai atliks savo funkcijas bei gana griežtus techninius reikalavimus šiems sprendiniams?

ESSVE-FireSeal-Flex-D-3_sandarinimas

Komunikacinių angų tipai ir joms keliami reikalavimai

Sprendžiant komunikacinių angų sandarinimo klausimus būtina atsižvelgti į šiuos faktorius:

  • reikalavimai keliami sandarinimo sistemai: atsparumas ugniai, hermetiškumas, mechaninis tvirtumas, rezervas papildomiems komunikacijų įvedimams ir jų dažnumas, elektromagnetinė apsauga ir kt.;
  • kertamos statinio konstrukcijos sandara ir techniniai parametrai, kuriuos reikės atstatyti su sandarinimo sistema;
  • konstrukciją kertančių inžinerinių komunikacijų tipas: kabeliai, šynos, degūs ir nedegūs vamzdžiai, ortakiai;
  • konstrukciją kertančių inžinerinių komunikacijų charakteristikos: tvirtinimo sistema ir komponentai, kertantys konstrukciją, papildomos aspaugos priemonės ir jų charakteristikos (apšiltinimo sluoksnis, jų degumas);
  • priėjimo galimybės prie sandarinamos angos.

ESSVE-FireSeal-Flex-D-2

Atsižvelgus į visus aukščiau išvardintus faktorius ir aplinkybes, gerai išmanant sandarinimo technologijas bei jos montavimo ypatumus, galima suprojektuoti ir sumontuoti sandarinimo sistemas, kurios bus ir patikimos, ir ekonomiškos. Šiam tikslui pasiekti yra reikalingas savalaikis statybos specialistų dėmesys ir savalaikis sandarinimo technologijų srities specialistų pasitelkimas spręsti šiuos klausimus.

Komunikacinių angų sandarinimo technologijos užtikrinančios hermetiškumą bei atsparumą ugniai

Komunikacinių angų sandarinimo technologijos, skirtos užtikrinti kertamų konstrukcijų atsparumo ugniai bei hermetiškumo charakteristikų atstatymą, yra analogiškos tradicinėms priešgaisrinėms sandarinimo technologijoms, tačiau šios sistemos komponentai papildomai pasižymi hidroizoliacinėmis savybėmis ir natūralu, kad yra šiek brangesni. Iš esmės kalbant apie tradicines sandarinimo sistemas, jų esminiai komponentai yra:

  • termoizoliacinė medžiaga: mineralinės vatos plokštės ar dembliai (pluoštas), purškiamos poliuretaninės putos;
  • cheminės dangos bei mastikos, pasižyminčios atitinkamomis priešgaisrinėmis  ir hidroizoliacinėmis savybėmis.

ESSVE-FireSeal-Flex-D-1

Termoizoliacinės šių sistemų medžiagos nieko nesiskiria nuo tradicinių, na o cheminėms dangoms bei mastikoms yra keliami papildomi atsparumo drėgmei bei hermetiškumo užtikrinimo (vandens slėgio atlaikymas) reikalavimai. Visos šios technologijos į statybą yra atėjusios iš laivų inžinerijos srities ir yra praėjusios ilgą išbandymo kelią laivuose, kur eksploatavimo sąlygos yra ženkliai sudėtingesnės, o keliami reikalavimai – griežtesni. Sandarinant dideles angas tradiciškai hidroizoliacinės dangos yra naudojamos padengti mineralinės vatos plokštes, o mastikos – užsandarinti tarpelius didelėse angose tarp montuojamų plokščių, sienų ir inžinerinių technologijų komponentų. Sandarinant nedideles komunikacines angas yra naudojamai mineralinės vatos dembliai (pluoštai) ar poliuretaninės putos ir mastikos.

Sandarinimo sistemos FireSeal Flex-D ir Flex-C

ESSVE-FireSeal-Flex-D_Firestop-3000-D-24B_sandarinimasHermetinio ir priešgaisrinio sandarinimo uždaviniams spręsti, mūsų įmonė siūlo naudoti aukštos kokybės, patikimą, lanksčias ir ekonomiškas sistemas FireSeal Flex-D ir Flex-C. Šios sistemos jau užsitarnavo rinkoje patikimos sistemos reputaciją ir yra naudojama daugelyje pramonės įmonių: AB Lietuvos energija, UAB Vilniaus energija,  AB Klaipėdos energija, AB Orlen Lietuva, UAB Orion Gloabl PET ir kt.Hermetinės ir priešgaisrinės sandarinimo sistemos FireSeal Flex-D ir Flex-C yra sudarytos iš šių komponentų:

  • akmens vatos plokštės padengtos priešgaisrine silikonine danga;
  • akmens vatos pluoštas D-24B.

Tinkamai suprojektavus komunikacinių angų įrengimą, šios sistemos pagalba galima patikimai užtikrinti tiek atsparumo ugniai, tiek hidroizoliacinius reikalavimus bei užtikrinti palyginti nedideles finansines sąnaudas, lyginant su kitomis hermetinio sandarinimo technologijomis.

Hermetinių ir priešgaisrinių angų sandarinimo sistemų projektavimas ir montavimas

Planuojant bei projektuojant hermetines ir priešgaisrines angų sandarinimo sistemas būtina atkreipti dėmesį į anksčiau šiame straipsnyje paminėtus faktorius bei parinkti technologiją. Parinktos technologijos tinkamumą apsprendžia jos bandymų rezultatai bei tinkami atitikties įvertinimo dokumentai. Šis procesas gana sudėtingas ir reikalauja specialių žinių, todėl geriausia dar planavimo stadijoje kreiptis į šios srities specialistus, kurie padės Jums parengti technines užduotis, technines specifikacijas, brėžinius ar kitą reikalingą dokumentaciją, padės pristatyti technologiją sprendimą priimantiems atsakingiems specialistams. Projektavimo metu būtina išspręsti ne tik techninius įgyvendinimo klausimus, bet ir suformuoti tinkamą darbų bei medžiagų žiniaraštį, užtikrinantį galimybę tiksliai suplanuoti reikalingą sistemos įgyvendinimui biudžetą.

ESSVE-FireSeal-Flex-D_Komponentai_sandarinimas kabeliams

Statybos proceso metu yra labai svarbu jau ankstyvoje statybos stadijoje identifikuoti generalinio rangovo specialistą, atsakingą už sandarinimo sprendimų kontrolę, ir atsakingus subrangovus, atsakingus už konkrečių komunikacinių angų sandarinimo montavimą. Šiuos klausimus dažnai svarbu derinti tarp inžinerinių komunikacijų montavimo įmonių ir statybos specialistų, kadangi angas dažnai įrengia statybos įmonės, o komunikacijas praveda ir sandarina inžinerinių komunikacijų montuotojai. Taigi komunikacinių angų sandarinimas – inžinerinis uždavinys, kurį reikia pradėti spręsti ganėtinai anksti ir patikėti šį darbą specialistams, antraip tai pats inžinerine problema.

Esame pasirengę padėti Jums technologiškai, ekonomiškai ir laiku įgyvendinti Jūsų projektus!