priesgaisriniu konstrukciju sandarinimas su fireseal

Kuo ir kaip užsandarinti angas priešgaisrinėse konstrukcijose?

Priešgaisrinė užtvara – tai nustatyto atsparumo ugniai konstrukcija, neleidžianti gaisrui išplisti į gretimą patalpą (tūrį).

Priešgaisrinė siena (ugniasienė) – nedegių medžiagų nustatyto atsparumo statybinė konstrukcija, neleidžianti gaisrui išplisti horizontalia kryptimi už patalpos ribų.

Priešgaisrinė pertvara – nedegių medžiagų nustatyto atsparumo ugniai nelaikanti konstrukcija, neleidžianti gaisrui išplisti horizontalia kryptimi už patalpos ribų.

Priešgaisrinė perdanga – nedegių medžiagų nustatyto atsparumo ugniai statybinė konstrukcija, neleidžianti gaisrui išplisti vertikalia kryptimi.

Gaisrinis skyrius – tai uždara pastato erdvė (patalpa ar patalpų grupė), atskirta nuo kitų to paties pastato dalių statinio konstrukcijomis, turinčiomis nustatytą atsparumo ugniai laiką, per kurį gaisras gali būti užgesintas arba išvengta jo plitimo į kitą pastato dalį.

Kaip matyti, visų konstrukcijų tikslas – neleisti ugniai plisti į gretimą patalpą, už patalpos ribų, horizontalia ar vertikalia kryptimi. Iš esmės – tai ugnį sulaikančios konstrukcijos. Joms įrengti naudojamos atitinkamo atsparumo ugniai medžiagos.

Atsparumas ugniai – pastato konstrukcijos ar elemento (statybos produkto) gebėjimas standartiniu atsparumo ugniai bandymu nustatytą laiko tarpą išlaikyti nustatytas apkrovas ir (arba) šilumos izoliacines savybes ir (arba) išlikti vientisam (sandariam, be plyšių).

ESSVE-FireSeal-Flex-D-2

Konstrukcijų vietos, pro kurias eina kabeliai, ortakiai ir vamzdynai, neturi sumažinti pačiai konstrukcijai keliamų gaisrinių reikalavimų. Angos priešgaisrinėse užtvarose, skirtos inžinerinėms komunikacijoms tiesti, turi būti užsandarintos priešgaisrinėmis sandarinimo priemonių sistemomis pagal 3 lentelės reikalavimus. Kiekvienai inžinerinei komunikacijai (kabeliams, ortakiams, vamzdynams) sandarinti turi būti naudojamos specialiai šiai inžinerinei komunikacijai skirtos sandarinimo sistemos.

 

Angų užpildų priešgaisrinėse užtvarose atsparumas ugniai(1)

3 lentelė

Priešgaisrinės užtvaros atsparumas ugniai

Durys, vartai, liukai(2) (3) (4)

Angų, siūlių sandarinimo priemonės

Inžinerinių tinklų kanalų  ir šachtų

Užsklandos ir konvejerio sistemų sąrankos

Langai

15

EW 20-C5

EI 15

EI 15

EI2 15

EW 20

20

EW 20-C5

EI 20

EI 20

EI2 20

EW 20

30

EW 30-C5

EI 30

EI 30

EI2 30

EW 30

45

EW 30-C5

EI 45

EI 45

EI2 30

EW 30

60

EW 60-C5

EI 60

EI 60

EI2 45

EW 60

90

EI2 60-C5

EI 90

EI 90

EI2 60

EI2 60

120

EI2 90-C5

EI 120

EI 120

EI2 90

EI2 90

180

EI2 90-C5

EI 180

EI 180

EI2 90

EI2 90

240

EI2 120-C5

EI 240

EI 240

EI2 120

EI2 120

 

Pavyzdžiui, FireStop 400, Firestop 3000, FS-FlexD ir FS-Universal sandarinimo sistemos, skirtos kabelių, metalo ir plastiko vamzdžių sandarinimui betono, plytų, gipskartonio ir kitose sienose bei grindų konstrukcijose.

FireStop 400 yra atspari ugniai akrilo masė vandens pagrindu. Plečiasi šildoma. Kietėdama sudaro lankstų sluoksnį, kuris neleidžia prasiskverbti liepsnai, dūmams, dujoms ir vandeniui. Gerai sukimba su dauguma paviršių ir gruntas paprastai nereikalingas.

Naudojimas: nuo angos paviršiaus nuvalykite nešvarumus, alyvos likučius ir pan.

Visi paviršiai turi būti sausi ir neapšalę. Sandarinamą vietą būtina apklijuoti apsaugine juosta, kad būtų galima apsaugoti apdailą. Apsauginė juosta nuplėšiama užtepus akrilo masės. FireStop 400 iš tūtelės įpurškiamas specialiu švirkštu. Išlyginkite

išpurkštą masę per 30 min. mentele ar kempine, suvilgyta muiluotu vandeniu,

kad užpildo masė ir jungiamas paviršius geriau sukibtų. Taip užtikrinamas paviršių lygumas, ant kurių bus galima atlikti apdailą.

ESSVE-FireSeal-Flex-D-1

FireStop Sealant 3000 – atspari ugniai silikoninė mastika, skirta kabeliams sandarinti. Sudaro sluoksnį, kuris neleidžia prasiskverbti ugniai, dūmams, dujoms ir vandeniui.

Naudojimas: nuo angos paviršiaus nuvalykite nešvarumus, alyvos likučius ir pan. Visi

paviršiai turi būti sausi ir neapšalę. FireStop Sealant 3000 gerai sukimba su dauguma paviršių ir gruntas paprastai nereikalingas. Sandarinamą vietą būtina apklijuoti apsaugine juosta, kad būtų galima apsaugoti apdailą. Apsauginė juosta nuplėšiama užtepus silikono masės. Mastika iš tūtelės įpurškiama specialiu švirkštu. Sujungimo vietose paviršiių per 30 min. reikia išlyginti mentele, suvilgyta muiluotu vandeniu, kad sandariklio masė ir jungiamas paviršius geriau sukibtų. Taip užtikrinama, kad paviršiai liks lygūs ir bus galima atlikti apdailą.

FS-Universal

FS-Universal – priešgaisrinė sandarinimo sistema, naudojama kabeliams, vamzdžiams    priešgaisrinėse sekcijose sandarinti. Sandariklį sudaro Universal 1201 tipo plokštės, nedegi akmens vata, padengta šildant besiplečiančia medžiaga. Su sandarinamu paviršiumi tvirtai sukimba naudojant elastingą ugniai atsparią mastiką  FireStop Sealant 3000.  Priklausomai nuo sandarinimo tikslo, sistema yra sertifikuota pagal EI 60 arba EI 180 klasės reikalavimus.

Kabelių sandarinimas: pagal EI 60 atsparumo ugniai klasės reikalavimus, angoje pritaikomos ir įtvirtinamos dvigubos plokštės, dažytu paviršiumi į išorę. Pagal EI 120 atsparumo ugniai klasės reikalavimus izoliacija sutvirtinama papildoma nedažyta akmens vatos plokšte, kurios tankis bent 150kg/kub.m, 60 mm storio. Ji tvirtinama tarp dviejų dažytų išorinių plokščių. Plyšiai ir tarpai užkemšami nedegia palaida akmens vata, įpurškiama FireSTOP Sealant 3000.

Plieno vamzdžių įvadų sandarinimas: pagal EI 60 ir EI 120 atsparumo ugniai klasės reikalavimus angoje pritaikomos ir tvirtinamos dvigubos plokštės, apdorotu paviršiumi į išorę. Plyšiai ir tarpai užkemšami nedegia akmens vata, įpurškiama FireStop Sealant 3000.

Naudojimas: Patikrinkite, ar anga sutvirtinta.  Nuvalykite ant paviršiaus esančius nešvarumus. Išmatuokite angą ir pritaikykite kuo didesnius FS-Universal 1201 plokštės gabalus. Angoje įtvirtinkite plokštes dažytu paviršiumi į išorę. Patikrinkite, ar reikia įterpti papildomą akmens vatos plokštę tarp išorinių plokščių.  Išklokite plyšius nedegia akmens vata ir su FireStop Sealant 3000 suformuokite jungtis aplink įvado elementus.  Suklijuokite visas jungtis abiejose užsandarintos angos pusėse. Sandarinant vėdinimo kanalus, kur reikia, įmontuokite sutvirtinimo profilius.

FS-Flex D

FS-Flex Dpriešgaisrinio sandarinimo sistema atitinka EI 60 ir EI 180 atsparumo ugniai klasių reikalavimus, skirta nedideliems pastato dalių kabelių, vamzdžių ir vėdinimo kanalų sandarinimui. Pavyzdžiui,  betono perdangoms, betono ar plytų sienoms, plonoms sienoms. Sistemą geriausia derinti su kitomis sandarinimo medžiagomis, pavyzdžiui, su FS-Universal. FS-Flex D sistemą sudaro FireStop Sealant 3000 silikono masė arba  FireStop 400 akrilo masė ir  D-24B pluoštas.

Naudojimas: nuvalykite angos paviršių nešvarumus.  Įtvirtinkite rėmelį gipso kartono sienoje arba suformuokite kitokią atramą. Užkimškite ertmę tarp kabelio ar vamzdžio ir pastato dalies D-24B pluoštu, naudodami, pavyzdžiui, medinę lazdelę. Izoliacinės medžiagos gylis pagal EI 60 atsparumo ugniai klasės reikalavimus turi būti 90 mm, o pagal EI 120 – 190 mm. Plonose sienose izoliacinės medžiagos gylis turi būti 110 mm. Silikono pistoletu iš vienos užsandarintos angos pusės purkškite FireStop Sealant 3000 arba FireStop 400. EI 60 ir EI 120 atsparumo ugniai klasės sluoksnio storis turi būti 12 mm.  Išlyginkite užteptą masę mentele, prieš tai suvilgę ją muiluotu vandeniu. Pašalinkite masės likučius. FireStop Sealant 3000 likučius valykite parafino aliejaus valikliu arba panašiu, o FireStop 400 likučius – vandeniu. Sukietėję likučiai šalinami mechaniniu būdu. Palikite užsandarintą angą mažiausiai 24 valandas, kad masė sukietėtų.

FS-Flex D nepraleidžia ugnies, dūmų, dujų, vandens, dulkių ir garso. FireStop Sealant 3000 gali būti naudojama ir pastatų viduje, ir išorėje, kai reikalinga ypač elastinga, patvari, atspari vandeniui ir ilgai išlaikanti savybes medžiaga. FireStop 400 yra šildant besiplečianti akrilo masė, naudojama pastatų viduje, kai netinka silikonas, pavyzdžiui, kai užsandarintus paviršius reikia nudažyti. Šios sandarinimo priemonės gerai sukimba su daugeliu esamų statybinių medžiagų, pavyzdžiui, tinku, plienu, aliuminiu, plastiku, medžiu ir stiklu. Dažniausia nereikia naudoti jokio grunto.

Visos sandarinimo sistemos patikrintos ir sertifikuotos pagal EI 15 – EI 180 atsparumo ugniai klasių reikalavimus.