Kaip teisingai išsirinkti tvirtinimo elementus essve

Kaip tinkamai išsirinkti tvirtinimo elementus?

Kiekviena investicija turėtų būti daroma tik gerai pasvėrus teigiamus ir neigiamus aspektus. Tačiau dažnas statytojas pirmiausia išsikelia mažiausios kainos tikslą. Toks požiūris į darbą ir medžiagas po kelių metų gali labai skaudžiai apie save priminti.

Nuo fasadų nukritęs dekoratyvinis tinkas, atsilupusi šilumos izoliacija ar išsiklaipiusios terasos grindų danga – tai lyg ir menkniekiai, tačiau jų taisymas paprastai pareikalauja dvigubai daugiau laiko ir investicijų nei pradinės investicijos į kokybę. Visa tai sprendimų, siekiant taupyti bet kuria kaina, pasekmė. Gerai, jei be žmonių žūčių. Deja, būna ir kitaip.

Nors oficialių išvadų dėl Rygos „Maxima“ parduotuvės stogo griūties dar nėra, kaip viena iš galimų stogo konstrukcijos vietų, lėmusių griūtį, minimi varžtai. Suomijos statybos saugumo bendrovės „Rak Tek Solutions“ vadovo ir vyriausiojo inžinieriaus Toomo Kaljaso nuomone, griūtis įvyko dėl netinkamų inžinerinių sprendimų – blogai suprojektuotų ir netinkamai įvykdytų jungčių sistemų. Taigi konstrukcijos jungtys – jų suprojektavimas ir sumontavimas, svarbiausia pastato tvirtumo ir saugumo dalis. Drauge su projekto sprendiniais ir darbo kokybe ne mažiau svarbūs yra jungčių tvirtinimo elementai – varžtai, sriegiai, kniedės ir kt.

Renkantis tvirtinimo elementus ar bet kokį statybos produktą pirmiausia reikia dėmesį atkreipti ne į kainą, bet kainos, kokybės ir prekės ženklo žinomumo santykį.

Kaip tinkamai išsirinkti statybos produktus

1. Nesirinkite visiškai nežinomų gamintojų produktų, nesvarbu, kaip gražiai jie atrodytų. Jei renkatės mažiau žinomo gamintojo produkciją, prieš pirkdami paieškokite informacijos apie produktą, kurį ruošiatės įsigyti. Bent kiek žinomesnis ženklas reiškia tai, kad įmonei rūpi jos reputacija, veikla, nesivaikoma vienadienių sprendimų, tad ir produktų kokybė greičiausiai bus geresnė.

2. Produkto kokybė ir paskirtis yra labai svarbūs aspektai. Greičiausiai, bet kuris medvaržtis nepradės rūdyti per metus, jei jį įsuksite į vidinę sieną. Tačiau, jei aplinkos sąlygos bus bent kiek ypatingesnės, prastesni gaminiai netruks priminti apie save. Būtina atsižvelgti į gaminių paskirtį ir rinktis tik tuos, kurie pritaikyti reikiamai paskirčiai ir naudoti tik tam, kam jie skirti.

3. Įsigyjant prekę, stenkitės sužinoti, ar ji yra serfikuota. Sertifikacija nebūtinai turi būti atlikta Lietuvoje, tačiau sertifikato nebuvimas reiškia tik vieną – jūs perkate katę maiše.

surudijes varztas essveNenorite turėti tokių veržlių kaip nuotraukoje? Tuomet prieš pirkdami tvirtinimo elementus, pasižiūrėkite, kokiu ir kokio storio apsauginiu sluoksniu padengtas perkamas produktas.

Metalo gaminiai dažniausiai būna pagaminti iš nerūdijančio plieno arba cinkuojami. Cinko sluoksnis skirtas apsaugoti plienines detales nuo aplinkos poveikio. Aplinkos poveikį ir atsparumą korozijai galima nusakyti remiantis LST EN ISO 12944 – 2 standartu:

Koroziškumo kategorija Storio sumažėjimas (µm) po pirmųjų išlaikymo metų Būdingos aplinkos pavyzdžiai
Neanglinis plienas Cinkas Lauke Patalpoje
C1
labai žema
≤1,3 ≤0,1 Šildomi pastatai, kuriose švari atmosfera
C2
žema
>1,3

iki 25

>0,1

iki 0,7

Žemos taršos lygio atmosferos. Dažniausiai kaimo regionai Nešildomi pastatai, kuriuose vyksta kondensacija, pvz., sandėliai, sporto salės
C3
vidutinė
>25

iki 50

>0,7

iki 2,1

Miesto ir pramoninė atmosferos, vidutinė tarša sieros dioksidu. Mažo druskingumo kranto sritys Gamybinės patalpos, kuriuose didelis drėgnis ir nedaug teršalų ore, pvz.maisto pramonės įmonės, skalbyklos, alaus daryklos, pieninės
C4
aukšta
>50

iki 80

>2,1

iki 4,2

Pramoninė ir vidutinio druskingumo pakrantės sritys Chemijos pramonės įmonės, plaukiojimo baseinai, pakrančių laivai, ir prieplaukos

Vidaus patalpoms skirtų gaminių padengimas cinku dažnai gali siekti vos 5µm. Jei tokį gaminį naudosite konstrukcijoms lauke, cinko apsauginis sluoksnis, priklausomai nuo aplinkos koroziškumo, gali visiškai išnykti per 2-7 metus. O jei plieninį elementą, padengtą 5µm cinko sluoksniu, naudosime pastate prie jūros, pirmieji korozijos požymiai gali atsirasti jau po vienerių metų. Korozijos atsiradimą taip pat pagreitina didelė santykinė drėgmė, drėgmės kondensacija, teršalai ant paviršių. Taigi, įsigijus patį pigiausią ar tiesiog nepritaikytą naudojimo paskirčiai gaminį, iškyla rizika, kad jau po poros metų gali atsirasti nemažai vietų, kurias teks tvarkyti.

4. Net ir įsigyjus aukščiausios kokybės gaminį, jį reikia teisingai panaudoti. Neretai statybose pasitaiko, kad medvaržčius, kaiščius, kitas detales bandoma „įstatyti“ į projektinę padėtį naudojant įvairiausius statybinius įrankius. Dažna tokios improvizacijos pasekmė – nutrintas apsauginis sluoksnis ir iškart prasidedanti korozija.

Nano technologija tvirtinimo elementų ilgaamžiškumui užtikrinti

 

Kaip minėta straipsnyje, agresyvioms aplinkos sąlygoms atsparūs tvirtinimo elementai gaminami iš nerūdijančio plieno (tam tikros sudėties plienas turintis apie 12 proc. chromo) ir dengiami cinku karštuoju būdu. Tokie gaminiai palyginti brangūs, cinko sluoksnis turi būti pakankamai storas, be to, yra pavojus montavimo metu jį pažeisti.

Tobulėjant technologijoms buvo surastas sprendimas, kuo padengti paprastąjį anglinį plieną, kad gaminiai iš jo atlaikytų agresyvų aplinkos poveikį ir būtų atsparūs korozijai. Švedijos koncernas „B & B Tools“ gaminantis Essve prekės ženklo gaminius, užpatentavo nano technologiją, pagal kurią sraigtai iš paprastojo anglinio plieno dengiami 5 skirtingais apsauginiais sluoksniais: du cinko sluoksniai, „CorrSeal® NanoCoating“, epoksidas ir vaškas.

„CorrSeal® NanoCoating“ – apsauginė medžiaga naudojama sraigtams ir tvirtinimo detalėms konstrukcijose, kurias veikia tiesioginiai krituliai – pavyzdžiui, stoguose, atvirose terasose ar fasaduose. Remiantis Švedijos bandymų ir tyrimų instituto atliktais bandymais, novatoriška nano technologija pailgina sraigto ilgaamžiškumą 400 proc. daugiau negu tradicinė apsauga ir garantuoja apsaugą daugiau negu 15 metų. „CorrSeal® NanoCoating“ apsauginė medžiaga yra puiki alternatyva nerūdijančiam plieno sraigtui.

Vaško sluoksnis „White Solid Vax“ sudaro lipnią siūlės sandarinimo masę sraigtui įkaistant kiekvieno įsukimo metu. Ši lipni masė ne tik sumažina trintį daugiau negu 70 proc., bet ir apsaugo sraigto viršutinį sluoksnį nuo pažeidimų. Taip sustiprėja sraigto jungiamosios dalies išsriegimo vertės parametrai ir paviršiaus apsauga nuo pažeidimų, kurie gali sukelti koroziją. „White Solid Vax“ medžiaga yra ypač atspari spaudimui, karščiui ir šalčiui, be to, vaškas nesensta ir yra švarus naudoti.

sraigto-apsauga-CorrSeal-essve-bb-tools

1 – cinkavimas
2 – cinkavimas
3 – CorrSeal® NanoCoating
4 – dažytas epoksidas
5 -White Solid VaxTM